Targi Szkół 2009
targi.jpegW piątek, 17 kwietnia w naszym Gimnazjum odbyły się targi szkół. Zaproszone Liceum i Technikum, a także szkoły zawodowe przedstawiały uczniom klas trzecich oferty swojej szkoły. Spośród zaproszonych pięciu szkół przyjechały trzy. Na początku p. dyrektor przywitał wszystkich uczniów i zaproszonych gości. Potem każda szkoła miała swoje ,,pięć minut” na prezentację. Najpierw opowiedziało o swej szkole ZPO nr.1 przy ulicy Szosowej, następnie swoją ofertę przedstawiło LO ,,Za Bramką”, a na koniec zachęcało uczniów LO im. Bohaterów Westerplatte. Po krótkim występie artystycznym, uczniowie głosowali na szkołę, która ich zdaniem najlepiej się zaprezentowała. Wygrała szkoła w Barlinku! Gratulujemy!!! Przed ogłoszeniem wyników, uczniowie mieli możliwość odwiedzić stoisko każdej szkoły, wziąć ulotki, a także podania. Mieli okazję do tego, by dowiedzieć się wszystkich interesujących ich informacji o szkole.
 
Żałoba narodowa
kir.jpeg
W środę 15 kwietnia odbył się krótki apel, dotyczący tragedii, która miała miejsce w Kamieniu Pomorskim. Pan dyrektor przybliżył historię całego zdarzenia, a także związanej z tragedią żałoby narodowej. Uczniowie i nauczyciele minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy zginęli.
 
Wielkanocne życzenia
wesolych.jpgWszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, a także tym, którzy odwiedzają naszą stronę, z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i miłości, a poza tym spełnienia marzeń i uśmiechu. Niech te święta będą spędzone w rodzinnym gronie i w miłej atmosferze. Życzymy także, aby zajączek nie poskąpił w prezentach mimo panującego finansowego kryzysu. Niech wielkanocny poniedziałek przyniesie dużo radości i nie pozostawi na Was ani jednej suchej nitki. Wesołych Świąt!!!
 
Prezentacje wielkanocne
jajko.jpegW środę, 8 kwietnia odbyły się w naszej szkole prezentacje, dotyczące zwyczajów wielkanocnych, panujących w różnych krajach. Sześć grup przygotowało potrawy, które się tam jada podczas świąt Wielkiej Nocy, dekoracje i ulotki, zawierające przepisy, a także ciekawostki na temat tych świąt. Wśród prezentowanych krajów znalazły się Niemcy i Austria, RPA, Włochy, Polska, Włochy. Wszystkim udzieliła się w tym dniu świąteczna atmosfera. Podczas zwiedzania stoisk, można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o danym kraju, a także skosztować potrawy. Nauczyciele mogli się przy okazji napić kawy lub herbaty i porozmawiać, siedząc przy przygotowanych dla nich stołach. A jeśli chodzi o lekcje, które odbywały się w tym dniu, miały nieco luźniejszy charakter.
 
Konkurs klas za półmetkiem
W konkursie klas "Nasza klasa jest najlepsza" odbyło się już sześć konkursów. Przedstawiamy klasyfikację:

Nazwa konkursu
 kl. 1 a 
 kl. 1 b 
 kl. 1 c 
 kl. 2 a 
 kl. 2 b 
 kl. 3 a 
 kl. 3 b 
 kl. 3 c 
 Prezentacje kandydatów do SU  4  3  2  0  3  0  5  0
"Być sobą to powiedzieć nie"  3  0,5  1,5  3,5  3  3  3,5  0
"Świat wokół Nas"  2  0  0  3  5  0  4  0
 "Nasz kandydat na Patrona"
 5  2,5  3  3,5  4,5  4  0  2
 Konkurs recytatorski
 3,5  4  0  4,5  4  0  5  3
 Konkurs literacki
 0  3  0  3  0  5  4  0
 Razem punktów
 17,5  13 6,5
 17,5 19,5
 12  21,5  5

Obecnie prowadzą:
 • I miejsce - klasa 3 b
 • II miejsce - klasa 2 b
 • III miejsce - klasa 1 a i 2 a.
Gratulujemy!!!
 
Czerwony Kapturek na Walentynki
 czerwony_kapturek.jpeg 13 lutego, dzień przed Walentynkami, odbyła się premiera przedstawienia kukiełkowego o perypetiach Czerwonego Kapturka szukającego swojego księcia.  Czerwony Kapturek na drodze swoich poszukiwań, napotyka postacie z innych bajek, których losy w zabawny sposób splatają się z jej losami. Sądąc z reakcji, dowcipna treść oraz forma przedstawienia przypadła widzom do gustu.
 
Konkurs literacki
 poezja.jpeg Twórczość literacka nie jest łatwa, a pisanie poezji miłosnej jest szczególnie trudne. Nie przeszkadza to jednak gimnazjalistom biorącym udział w corocznym Szkolnym Konkursie Literackim. W tym roku dodatkowo mogli oni zdobyć dla swojej klasy punkty w konkursie klas.
Punktacja za twórczość literacką:
 • I a - 0 pkt
 • I b - 3 pkt
 • I c - 0 pkt
 • II a - 3 pkt
 • II b - 0 pkt
 • III a - 5 pkt
 • III b - 4 pkt
 • III c - 0 pkt.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 217 - 228 z 297
Imieniny
5 Września 2015
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dorota, Herakles,
Herkules, Herkulan,
Justyna,
Laurencjusz,
Wawrzyniec,
Stronisława
Do końca roku zostało 118 dni.
Komunikacja
Forum
Księga gości
FAQ
Nasz RSS